NE ZAMAN BAŞVURMALISINIZ ?

  • Üniversite başvuruları 12. sınıfın başında başlar, ancak üniversitelerin son başvuru tarihleri çok erkendir. Başvuru için öğrencilerle birebir çalışmalar 11. sınıfta başlar. Bu sürece erken başlamak isteyen 9. ve 10. sınıf öğrencilerine de rehberlik hizmeti verilir.

HANGİ ÜLKEYE BAŞVURMALISINIZ ?

  • Positive English öğrencilerin ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurumlara yerleştirilmesinde yardımcı olur. 
  • ABD’de ve Kanada’da lisans eğitimi süresi Hukuk, Mimarlık ve Klinik Dallar (Tıp, Veterinerlik, Eczacılık vb.) hariç 4 yıldır. Üniversiteler ücretlidir. ABD’de 4800’ü aşkın yüksek-öğrenim kurumu vardır. Danışmanımız öğrenciye uygun programı öğrencinin özellikleri ve istekleri doğrultusunda belirler.
  • İngiltere’de eğitim süresi IB programından mezun olmuş öğrenciler için 3 yıl, diğer lise programlarından mezun olan öğrenciler için ise “Foundation” programına katılma zorunlulukları olduğu için 4 yıldır. IB programından mezun olmayan ancak başarı düzeyi yüksek olan ulusal program öğrencileri de “Foundation” programına katılmadan üniversiteye kabul alabilir.

BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

  • Başvurulan ülke, bölüm ve hedeflere göre üniversite başvuru koşulları değişir. Genelde akademik başarı, lise öğretim programı, İngilizce seviyesi (TOEFL, IELTS), standart sınav sonuçları (SAT, SAT Subject veya ACT), öğrencinin akademik ve sosyal aktiviteleri, öğretmenlerinin ve okul danışmanının yazdığı referans mektupları da başvuru aşamasında önem taşır.
  • Öğrencilerin İngilizce bilgi düzeyi seviye tespit sınavı ile ölçülür ve gerekirse yıl boyunca  yurt dışında, İngiltere ya da Amerika’da yaz okullarında ya da Positive English’de öğrencilerin İngilizce seviyelerini yükseltmeleri için takviye dersleri almaları önerilir.

HANGİ SINAVLARA GİRMELİSİNİZ ?

İngilizce dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ölçer. TOEFL, ülkemizde belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde bilgisayar ortamında verilir.

Başvurmak için tıklayınız

Akademik IELTS, İngilizce okuma, konuşma, yazma ve dinleme düzeyini ölçen sınavdır. Belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde verilir.

Başvurmak için tıklayınız

ABD’de üniversiteye kabul için uygulanan sınavdır. İngilizce ve matematik bölümlerinden oluşur. Sınav yılda 6 kere, belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde verilir.

Başvurmak için tıklayınız

Öğrencinin akademik olarak belirli bir konuda bilgisini ölçer (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji vb.) Belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde verilir.

Başvurmak için tıklayınız

ABD’de üniversiteye başvuracak öğrencilerin girdiği bir sınavdır. İngilizce ve matematiğin yanısıra temel bilimler ve sosyal bilimler içeren bölümleri de vardır. Belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde verilir.

Başvurmak için tıklayınız

ABD'de özel yatılı lisede okumak isteyenlerin alması gereken standart testtir. İngilizce ve matematik bölümlerinden oluşur. Belli tarihlerde, şehirlerde ve test merkezlerinde verilir.

Başvurmak için tıklayınız